Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Монако и Каен

Во рамките на Лига Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Монако и гостинот Каен, во Вторник, 12 Декември 2017.

Монако одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Каен не успеа да постигне ниту еден гол, па натпреварот заврши со точен резултат 2:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Монако и Каен.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/0cdoi_1.mp4?token=1513119799-LM%2BbUl7yWFh0nmYnVXFMp5I3NvqGWptKW5HLE2B42sU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk