ТСГ 1899 Хофенхајм vs ВфБ Штутгард 1893 голови и хајлајтс

Во Среда, 13 Декември, ТСГ 1899 Хофенхајм го пречека ВфБ Штутгард 1893 во рамките на Бундеслига меч.

ВфБ Штутгард 1893 не успеа да го совлада противничкиот голман, додека ТСГ 1899 Хофенхајм успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу ТСГ 1899 Хофенхајм и ВфБ Штутгард 1893.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/vk2rx_1.mp4?token=1513198804-uXzw9w0ir7R97k%2F98k8cKhwun5chyTAT4WQKtKSIU5o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.