Анжер vs ФК Мец голови и хајлајтс

Анжер на домашен терен играше против ФК Мец во рамките на Лига Куп, во Вторник, 12 Декември.

Анжер постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Анжер и ФК Мец.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/wwmka.mp4?token=1513118380-EunDkSRPKY6U7vN65rsFzWB0Hl2nVTAoFsKPD4PIRQc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.