Wydad Casablanca vs Urawa Reds голови и хајлајтс

Wydad Casablanca го пречека Urawa Reds во Вторник, 12 Декември.

Трите бода одат во Urawa Reds кој успеа да постигне еден гол повеќе и забележа гостинска победа со точен резултат 3-2.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Wydad Casablanca и Urawa Reds.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/z1hmd.mp4?token=1513107867-WvAEPtrsOoVLAXFJ8hzB5YSilnw1stxn9VCagjwO0eQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.