Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Sivas 4 Eylül и Галатасарај

Во Вторник, 12 Декември, во рамките на Куп на Турција се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Sivas 4 Eylül и гостинот Галатасарај.

Галатасарај успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Sivas 4 Eylül од 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Sivas 4 Eylül и Галатасарај можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/qqlac.mp4?token=1513108997-Fnw3BH0tE3xoqazMwd49%2BVPQVTisVBCP8kQ8F%2FO6JW4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk