Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ВфЛ Волфсбург и РБ Лајпциг

Во Вторник, 12 Декември, ВфЛ Волфсбург го нагости РБ Лајпциг во рамките на Бундеслига натпревар.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/hskqq_1.mp4?token=1513112566-fLBoMH2qMp8%2F3VF5Bkgyqlrx9VeMeX3cJ9KGa4AKlwc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот