Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ридинг ФК и Кардиф Сити

Во Понеделник, 11 Декември, Ридинг ФК и Кардиф Сити одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

Двата тима, Ридинг ФК и Кардиф Сити по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

На натпреварот помеѓу Ридинг ФК и Кардиф Сити имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/r0ulb.mp4?token=1513032794-nz7xbXPqei1Q056Pz43n3HbPAlLoakyAW7KTWHLavK8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.