Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 vs 1. ФК Нирнберг голови и хајлајтс

во Понеделник, 11 Декември, Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 на домашен терен играше против 1. ФК Нирнберг во рамките на 2ра Бундеслига.

Одбраната на 1. ФК Нирнберг одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на 1. ФК Нирнберг постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и три бода 1. ФК Нирнберг.

На натпреварот помеѓу Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 и 1. ФК Нирнберг имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/lyzvy.mp4?token=1513032138-%2FFm%2FFeeOVURuXq%2BDRCTpRbzrlaUCrqDq4ealkDcSFNI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.