Хајлајтс и голови од Boluspor vs Кашимпаса

Во Вторник, 12 Декември, Boluspor го нагости Кашимпаса во рамките на Куп на Турција натпревар.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Кашимпаса беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 4-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Boluspor и Кашимпаса.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/fyrje.mp4?token=1513105383-ZUhxWB6FCB4B8FnTF3OR%2B9XRoqI1y%2FpVhFhFFEqE8OM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.