Хајлајтс и голови од Олимпик Марсеј vs АС Сент Етјен Лоир

во Недела, 10 Декември, Олимпик Марсеј на домашен терен играше против АС Сент Етјен Лоир во рамките на Лига 1.

Олимпик Марсеј постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Олимпик Марсеј и АС Сент Етјен Лоир можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/nzuju.mp4?token=1512946996-%2B20mNob1mhZiasrT6bEXnY3A7DxF7mVILiKL%2FcIzS8o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk