Хајлајтс и голови од АЦ Милан vs Болоња ФЦ 1909

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот АЦ Милан и гостинот Болоња ФЦ 1909, во Недела, 10 Декември 2017.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но АЦ Милан успеа да реализира две, додека Болоња ФЦ 1909 само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу АЦ Милан и Болоња ФЦ 1909.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/y9q99.mp4?token=1512946994-iTkJlrPIH%2BeHvyWqf3Gir0l2QigUHlH%2B9zEJCfpGvKU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Серија А? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk