Удинезе Калчо vs Беневенто Калчо голови и хајлајтс

Во Недела, 10 Декември, Удинезе Калчо го нагости Беневенто Калчо во рамките на Серија А натпревар.

Беневенто Калчо не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Беневенто Калчо беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Удинезе Калчо и Беневенто Калчо.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/gh9ne.mp4?token=1512924361-g2QA5NEROAmlfi3iPeU0C9GW6JtjhSYBcduFSiJ7YIU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk