Хајлајтс и голови од Реал Сосиедад vs Малага

Во Недела, 10 Декември, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Реал Сосиедад и гостинот Малага.

Малага имаше убаво гостуваење, постигна два гола на натпреварот. Реал Сосиедад и покрај сите напори не успеа да го совлада гостинскиот голман и ги разорачара домашните навивачи. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и трите бода за Малага.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Малага.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/pjgpn_2.mp4?token=1512923572-8algrc2yLQ6wYl5b1EnTlR9apQdspqvK2hzCQbG5M6Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk