Османлиспор vs Аланиаспор голови и хајлајтс

Во Недела, 10 Декември, Османлиспор и Аланиаспор одиграа натпревар во рамките на Супер Лига.

Напаѓачите на Османлиспор беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека Аланиаспор не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/up1yl.mp4?token=1512914601-YT0MzIbI%2BjcIiXaN3w1JzPQj4orMX35x9hTvvTnWUIU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.