Хајлајтс и голови од Торонто vs Сиетл Сандерс

Торонто го нагости Сиетл Сандерс во рамките на МЛС меч, во Сабота, 9 Декември 2017.

Торонто беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Торонто од 2:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk