Леванте vs Атлетик Клуб Билбао голови и хајлајтс

Во Недела, 10 Декември, Леванте го пречека Атлетик Клуб Билбао во рамките на Ла Лига меч.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Атлетик Клуб Билбао, а еден гол постигна Леванте. Тоа резултираше со победа на Атлетик Клуб Билбао од 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/l7ctt_1.mp4?token=1512938843-BVPkPdtbgWQ7dlYk9xzdxJXbRlp7FOh4M0Ta0KyvRaU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Ла Лига.