ФК Ст. Паули вон 1910 vs МСВ Дуизбург голови и хајлајтс

во Недела, 10 Декември, ФК Ст. Паули вон 1910 на домашен терен играше против МСВ Дуизбург во рамките на 2ра Бундеслига.

Двата тима, ФК Ст. Паули вон 1910 и МСВ Дуизбург по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/fy2pj.mp4?token=1512938265-m7mtp69wLmFwzmXCiHYd0OyF%2FXcGoJHbuqJLFzjpLqs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk