Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Саутемптон ФК и Арсенал ФК

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Саутемптон ФК и гостинот Арсенал ФК, во Недела, 10 Декември 2017.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но Саутемптон ФК и Арсенал ФК искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/gxj4c.mp4?token=1512917812-mFgVE%2Fub4RsTUqm486C00qYU6SQ1yKc%2BHw8hX7OWsj0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk