Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сиваспор и Истанбул Башакшехир

Сиваспор на домашен терен играше против Истанбул Башакшехир во рамките на Супер Лига, во Недела, 10 Декември.

Сиваспор успеа да постигне само еден гол. Сепак тој се покажа како доволен за победа од 1:0, бидејќи Истанбул Башакшехир не постигна ниту еден гол.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Сиваспор и Истанбул Башакшехир.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/zpduo.mp4?token=1512923943-926mis399wl9maIny7YN9Ua3O0qzVI1XgykB5iTkulI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk