Хајлајтс и голови од Хановер 96 vs ТСГ 1899 Хофенхајм

Во Недела, 10 Декември, Хановер 96 го нагости ТСГ 1899 Хофенхајм во рамките на Бундеслига натпревар.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на ТСГ 1899 Хофенхајм. Тоа резултираше со победа на Хановер 96 од 2:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Хановер 96 и ТСГ 1899 Хофенхајм погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/zrw2t.mp4?token=1512929011-YrKbReUbRevfeOzHFAFES8QOnyVhAh6%2BwTchfavN3zQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Бундеслига.