ФК Нант vs ОГЦ Ница Кот де Азур голови и хајлајтс

Во Недела, 10 Декември, ФК Нант го пречека ОГЦ Ница Кот де Азур во рамките на Лига 1 меч.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика ОГЦ Ница Кот де Азур постигна два, додека ФК Нант успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу ФК Нант и ОГЦ Ница Кот де Азур можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/wef09.mp4?token=1512930935-QO5KVjUsaZ9fFTO0T5D1MA5uPKXWfysGG1qiPTxNQT8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.