1. ФК Келн vs СЦ Фрајбург голови и хајлајтс

Во Недела, 10 Декември, 1. ФК Келн на својот стадион го пречека СЦ Фрајбург во рамките на Бундеслига.

Натпреварот изобилуваше со многу голови на двете страни, но СЦ Фрајбург успеа да постигне еден гол повеќе, забележа тесна победа и ги носи трите бода дома.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/thruh.mp4?token=1512920448-dil1sRx%2BynpPD5peyMFGvIVjY7xQVKi5h59s2blwY9o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk