Видео од натпреварот Хамбургер СВ vs ВфЛ Волфсбург

Хамбургер СВ и ВфЛ Волфсбург одиграа натпревар во рамките на Бундеслига, во Сабота, 9 12 2017.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/x9fg5.mp4?token=1512842621-p0jDsgDi77Ssc67QZd4g%2F8VEgt%2FPbuGblJEacp73vrM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Бундеслига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk