Хајлајтс и голови од ССВ Јан 2000 Регенсбург vs ВфЛ Бохум 1848

ССВ Јан 2000 Регенсбург го нагости ВфЛ Бохум 1848 во рамките на 2ра Бундеслига меч, во Сабота, 9 Декември 2017.

Натпреварот беше израмнет, една шанса ВфЛ Бохум 1848 претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/tjwq5.mp4?token=1512835354-M6gFmgu5FlIXmiz45mNuXeGE2am0l6TxEv10HASPqBg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од 2ра Бундеслига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk