Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Вест Хем Јунајтед ФК и Челси ФК

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Вест Хем Јунајтед ФК и гостинот Челси ФК, во Сабота, 9 Декември 2017.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Вест Хем Јунајтед ФК претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Вест Хем Јунајтед ФК и Челси ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/4ncmi.mp4?token=1512835363-DERxxYJq6pO%2B3M7%2FEB7EsnqwgEtIurHF1Jy9W4gaaRE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.