Хајлајтс и голови од Шефилд Јунајтед ФК vs Бристол Сити ФК

Шефилд Јунајтед ФК и Бристол Сити ФК одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип, во Петок, 8 12 2017.

Бристол Сити ФК не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

На натпреварот помеѓу Шефилд Јунајтед ФК и Бристол Сити ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/hdwfv.mp4?token=1512773562-ynMK2%2F6a4%2FQ9J7SZS6HyQgFawKRhEBIVDrMOeR2pKmA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.