Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и Лас Палмас

Депортиво Алавес и Лас Палмас одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Петок, 8 12 2017.

Лас Палмас не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Лас Палмас беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и Лас Палмас можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/g8jo6.mp4?token=1512774190-PoDWjktjkUv3FZdMF1vQHxZsn5v7GhJDsq%2B%2BPYyEhjY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk