Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ФК Ауе и СВ Дармштад 1898

Во Петок, 8 Декември, ФК Ауе го нагости СВ Дармштад 1898 во рамките на 2ра Бундеслига натпревар.

ФК Ауе постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу ФК Ауе и СВ Дармштад 1898.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ygjal.mp4?token=1512772740-MSb7EFT0o%2BPJfN%2F09hGcapyH79Xd3bFnUbUA55rPcUg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.