Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Анталијаспор и Генчербирлиги

Во Сабота, 9 Декември, во рамките на Супер Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Анталијаспор и гостинот Генчербирлиги.

За време на натпреварот секој тим постигна точно по еден гол, па мечот заврши со краен резултат 1:1.

На натпреварот помеѓу Анталијаспор и Генчербирлиги имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ryufl.mp4?token=1512838982-lGEoOEepTRMM9TB%2BpEFwSi10Xmz9GtdDluQ0GiHVs%2F4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk