Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу 1. ФК Унион Берлин и СГ Динамо Дрезден

во Сабота, 9 Декември, 1. ФК Унион Берлин на домашен терен играше против СГ Динамо Дрезден во рамките на 2ра Бундеслига.

Одбраната на гостинскиот тим, СГ Динамо Дрезден, одлично ја заврши работата, не беше совладана ниту еднаш и задоволна си замина дома. Голот кој го постигна СГ Динамо Дрезден беше доволен за победа од 1:0 и освојување на трите бода.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/6obe1.mp4?token=1512830452-A%2BtM97usNgwoEVa5TCBOtULgsqD99KMr1CAFx8trjM8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.