Хајлајтс и голови од Каљари Калчо vs УЦ Сампдорија

Каљари Калчо на домашен терен играше против УЦ Сампдорија во рамките на Серија А, во Сабота, 9 Декември.

Секој тим постигна точно 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Каљари Калчо и УЦ Сампдорија.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/53aeb.mp4?token=1512849777-wDy2nlxxOTldHcW0%2F5P7XryaCljrlq%2Fd24PWekAg7jk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.