Галатасарај vs Акишар Беледиеспор голови и хајлајтс

во Сабота, 9 Декември, Галатасарај на домашен терен играше против Акишар Беледиеспор во рамките на Супер Лига.

Публиката имаше можност да види 6 гола, од кои 2 завршија во мрежата на Галатасарај додека 4 завршија во мрежата на Акишар Беледиеспор. Тоа резултираше со победа на Галатасарај со точен резултат 4-2.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Галатасарај и Акишар Беледиеспор можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/byzau.mp4?token=1512846799-3hEO1clRlwVo%2Fo6dUyB8aKVNY92u9r3SYxUEqkIxOGQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk