Хајлајтс и голови од Хал Сити А vs Брентфорд ФК

Хал Сити А на својот стадион го пречека Брентфорд ФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 9 12.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Хал Сити А успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 3-2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Хал Сити А и Брентфорд ФК погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/d7u99.mp4?token=1512846080-tq3UIsSL4L%2BkM9NkgXQ8DWNqvmgosZbBj7TVxwqwds8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.