Хајлајтс и голови од Мидлсборо ФК vs Ипсвич Таун ФК

Во Сабота, 9 Декември, Мидлсборо ФК го нагости Ипсвич Таун ФК во рамките на Чемпионшип натпревар.

Додека Мидлсборо ФК постигна два гола на натпреварот, Ипсвич Таун ФК и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Мидлсборо ФК.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Мидлсборо ФК и Ипсвич Таун ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/phjww.mp4?token=1512846166-6Z6j4LUDmGdCDtsTvU%2Fk%2FMx6sSLuR7AL6EP3D9YDa3M%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.