Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Фулам ФК и Бирмингем Сити ФК

Во Сабота, 9 Декември, Фулам ФК и Бирмингем Сити ФК одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Фулам ФК. Поради тоа Фулам ФК го доби натпреварот со 1:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Фулам ФК и Бирмингем Сити ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/tbove.mp4?token=1512846162-5NymYk%2F3efWSvYGMPTR5e3fBEfWYKBAvbhAjP4Rm05U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.