БВ Борусија 09 Дортмунд vs СВ Вердер Бремен голови и хајлајтс

Во Сабота, 9 Декември, БВ Борусија 09 Дортмунд на својот стадион го пречека СВ Вердер Бремен во рамките на Бундеслига.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на СВ Вердер Бремен, а еден гол постигна БВ Борусија 09 Дортмунд. Тоа резултираше со победа на СВ Вердер Бремен од 2:1.

На натпреварот помеѓу БВ Борусија 09 Дортмунд и СВ Вердер Бремен имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/2o4lq.mp4?token=1512842605-SPHV7EJhJrbcP8AAEHG06Nxa59qxZvBAbJP2B5pNtbQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365