Хајлајтс и голови од Свонси Сити vs Вест Бромвич Албион ФК

Во Сабота, 9 Декември 2017, Вест Бромвич Албион ФК му гостуваше на Свонси Сити во рамките на Премиер лига.

Свонси Сити постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

На натпреварот помеѓу Свонси Сити и Вест Бромвич Албион ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/6zrl3.mp4?token=1512841447-CiDwFFRJ0wRgAAW3JYR%2Bpp5RgvVsFD0tU3I1s8FSOJw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Премиер лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk