Хајлајтс и голови од Реал Сосиедад vs Зенит

во Четврток, 7 Декември, Реал Сосиедад на домашен терен играше против Зенит во рамките на УЕФА Европа Лига.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Реал Сосиедад беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Зенит.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/3mfir.mp4?token=1512691560-%2BUuusNtE11o26bX%2FceTreNpCTIFgvqalCVq4GE2J34g%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.