Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Црвена Звезда и 1. ФК Келн

Во Четврток, 7 Декември, во рамките на УЕФА Европа Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Црвена Звезда и гостинот 1. ФК Келн.

Одбраната на Црвена Звезда одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Црвена Звезда беше доволен за победа од 1:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/pge2p.mp4?token=1512690206-Ytg%2BdB4tyDulowGPYiI3n4oAEzWv11XwqHNV7%2Fc91CE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.