Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Арсенал ФК и Бате Борисов

Во Четврток, 7 Декември, Арсенал ФК на својот стадион го пречека Бате Борисов во рамките на УЕФА Европа Лига.

Бате Борисов и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Арсенал ФК постигна 6 и победи со точен резултат 6-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Арсенал ФК и Бате Борисов.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/wi7fy.mp4?token=1512690720-60y%2Fh9srHzH%2B7n0hGEZ6YhoSN%2BT%2BkngS5Wq459yeAFQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365