РБ Лајпциг vs Бешикташ голови и хајлајтс

Во Среда, 6 Декември 2017, Бешикташ му гостуваше на РБ Лајпциг во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Бешикташ, успеа да реализира две, додека РБ Лајпциг само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/c31v9.mp4?token=1512600250-SSZIlSxRMNQmBpLMRcsOMvfSqVgwDBpN3GxrCIehZpI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.