Хајлајтс и голови од Реал Мадрид vs БВ Борусија 09 Дортмунд

Реал Мадрид на домашен терен играше против БВ Борусија 09 Дортмунд во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Среда, 6 Декември.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но БВ Борусија 09 Дортмунд постигна еден гол помалку и го загуби натпреварот со резултат 3-2.

На натпреварот помеѓу Реал Мадрид и БВ Борусија 09 Дортмунд имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/nxpwy.mp4?token=1512601229-G%2BHooudk1uKRAIekxjoIO10bdbre2hCGsMrh3F2pqgE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за УЕФА Лига на Шампиони.