Хајлајтс и голови од Марибор vs Севиља

Во Среда, 6 Декември, Марибор го нагости Севиља во рамките на УЕФА Лига на Шампиони натпревар.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/wdwxz.mp4?token=1512600247-%2BYIyud4wlvq59MNH64kysj5B8W%2FqsJqzlCgA%2FLk4y3Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk