Ливерпул ФК vs Спартак Москва голови и хајлајтс

Ливерпул ФК на домашен терен играше против Спартак Москва во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Среда, 6 Декември.

Спартак Москва и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Ливерпул ФК постигна 7 и победи со точен резултат 7-0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/pi7n4_1.mp4?token=1512600845-JpBJNYlBE157Ty35A%2Flt9Es9EPmpf05bqCpTBq0165Q%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk