Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Шахтор Доњецк и Манчестер Сити ФК

Во Среда, 6 Декември, Шахтор Доњецк на својот стадион го пречека Манчестер Сити ФК во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но Шахтор Доњецк постигна два, додека Манчестер Сити ФК успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Шахтор Доњецк и Манчестер Сити ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/tell9.mp4?token=1512599734-pGaJC8BoTImVYNw9nlevMd1uNT%2FRbIWt3MvUkQNxfoo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.