Хајлајтс и голови од Порто vs Монако

Порто и Монако одиграа натпревар во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Среда, 6 12 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Порто успеа 5 да ги претвори во гол, додека Монако искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со победа на Порто со точен резултат 5-2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Порто и Монако.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/qbgjh.mp4?token=1512600539-tkL7fzKByW0CaqxNVjA1PRXq9P7rfvb%2FOuXMZOcU%2FwU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.