Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ријека и АЦ Милан

Во рамките на УЕФА Европа Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ријека и гостинот АЦ Милан, во Четврток, 7 Декември 2017.

Додека Ријека постигна два гола на натпреварот, АЦ Милан и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Ријека.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Ријека и АЦ Милан можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/axfcn.mp4?token=1512680439-Xa0Ch9ncO%2BRZNhHhV1QyBf0xcZgz4AQO%2FRjh5%2FbzJAc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk