Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Аталанта Бергамаска Калчо и Олимпик Лион

Во Четврток, 7 Декември, Аталанта Бергамаска Калчо на својот стадион го пречека Олимпик Лион во рамките на УЕФА Европа Лига.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Аталанта Бергамаска Калчо. Поради тоа Аталанта Бергамаска Калчо го доби натпреварот со 1:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Аталанта Бергамаска Калчо и Олимпик Лион погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/rns2s.mp4?token=1512680557-WrRKQVnuJCV933ZNYq8uBuKdbfyawyUyoSlOk3xZSws%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk