Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Феенорд и ССЦ Наполи

Во Среда, 6 Декември, Феенорд го нагости ССЦ Наполи во рамките на УЕФА Лига на Шампиони натпревар.

Феенорд не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/anfz4_1.mp4?token=1512600392-09SLNCKLpnQt0xY1kzLKGo2ItJjMHyUMjgo0Af9qUAo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони и проверете ги одличните типови на kladenje.mk