Хајлајтс и голови од Олимпијакос vs Јувентус ФК

Олимпијакос на домашен терен играше против Јувентус ФК во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Вторник, 5 Декември.

Олимпијакос не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Олимпијакос на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Јувентус ФК од 2:0.

На натпреварот помеѓу Олимпијакос и Јувентус ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/zloc0.mp4?token=1512514970-OFqaHoEY8F9CsRq%2BIXK7VGTWsu%2FrvfY1UjP0D0knTro%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk